Fakturyon od dnešního dne podporuje EET a jako vždy to dělá přehledným a jednoduchým způsobem.

EET

V nastavení nově uvidíte položku EET, kde můžete používání této služby zapnout společně s nastavením automatického evidence uhrazených dokladů. V praxi to funguje tak, že když vytvoříte doklad s platbou v hotovosti a máte zvolenou automatickou evidenci, tak ihned po uhrazení dokladu je zároveň tato informace odeslána finančnímu úřadu. V případě, že nemáte zvolenu automatickou evidenci, musíte po uhrazení doklad ještě ručně zaevidovat.

V nastavení zároveň musíte nastavit vaše DIČ (ikdyž nejste plátci DPH) a číslo provozovny, které zjistíte na portálu eet. V portálu také získáte certifikát s heslem, který vložíte opět do nastavení ve fakturyonu. Datum platnosti certifikátu (va Fakturynu) je pouze informativní a nebudete aplikací na konec platnosti nijak explicitně upozorněni.

Jakmile je doklad odeslán do evidence, nelze jej již smazat ani upravovat některé položky. Pokud zaevidujete chybnou částku nebo dojde k vrácení hotovosti, musíte vytvořit opravný doklad se zápornou částkou a znovu jej zaevidovat do EET.

Údaje získané od finančního úřadu (FIK, BKP, PKP) jsou následně připojeny na výsledném PDF hned pod celkovou částkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *