Vážení uživatelé, je za námi další měsíc používání Fakturyonu a dle vašich vřelých reakcí byl opravdu úspěšný. Kromě pár nalezených nedostatků jste poslali i velké množství podnětů k vylepšení. Většinu z nich můžete od dnešního dne v aplikaci využívat.

Březen v duchu importu a exportu

Import dokladů a kontaktů z iDoklad.cz

V sekci Nastavení -> Import dat naleznete možnost importu kontaktů a běžných i zálohových faktur z iDoklad.cz. Je ale zapotřebí mít u iDokladu zaplacen balíček „Oblíbený“, jelikož jediná možnost importu je přes API rozhraní. Import dokladů neovlivňuje existující číselné řady, proto si je po dokončení zkontolujte v Nastavení -> Běžná/Zálohová faktura.

Export dokladů do Excelu

Nově můžete v Administrativa -> Export dokumentů vybrat formát exportu mezi kterými je i Excel. Tento export vytvoří přehledný řádkový seznam běžných i zálohových faktur s filtrací a sumarizací jednotlivých položek faktur. Tento formát výstupu uvítají především vaši účetní.

Další novinky a úpravy

Doplňkový text odběratele

V nastvení kontaktu vzniklo nové pole doplňkový text, který je svým způsobem univerzální. Tento text se na faktuře vytiskne pod odběratele a lze jej využít i pro zadání příjemce, např. organizační složky odběratele. Přímo na dokladech toto pole naleznete v nastavení faktury.

Budoucí období v pravidelných fakturách

V pravidelných fakturách nyní máte možnost kromě předchozího a současného období využít také proměnnou budoucí období. Pokud tedy nastavíte vystavení faktury například na poslední den v únoru, bude na faktuře vytištěno období 01.03.2018 – 31.03.2018. V souvislostí s tím byla přidána i proměnná budoucí měsíc.

Rychlejší uhrazení a odeslání faktur

Ikony stavu v přehledu faktur dostaly další funkci. Jsou nyní klikací a můžete jimi jednoduše nastavit uhrazení faktury nebo ji odeslat.

Možnost vytvořit ze šablony zálohovou fakturu

Z jedné šablony nyní můžete dle libosti vytvářet jak běžné tak i zálohové faktury.

 

A to je pro tento měsíc vše. Doufám, že budete s uvedenými změnami spokojeni a pokud ano, dejte mi o tom vědět hodnocením na facebooku.

 

 

 

 

  1. Dobrý den,

    chtěl bych se zeptat, co všechno se z iDokladu naimportuje? Zda se mi vyplatí zaplatit si na měsíc tarif „oblíbený“, abych mohl využít u iDokladu API…

    Děkuji.

    1. Dobrý den,
      z iDokladu se naimportují všechny běžné a zálohové faktury. Dále máte při importu možnost zvolit, jestli chcete importovat i uložené kontakty z adresáře.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *