Služeb pro vytváření a správu faktur online existuje na českém internetu již pár desítek. Těch použitelných je ale jen pár. S tarify orientovanými na zákazníky a ne na co největší zisky nenajdete skoro žádnou.

Ahoj,
jmenuji se Lukáš Hronec a jsem již přes 10 let vývojářem především webových aplikací. Od roku 2014 na volné noze.

Sliby, chyby a tarify

Ještě do minulého roku jsem používal rozsáhlou službu pro fakturaci, která hlásala, že bude navždy zdarma. Nebyla!!! Jelikož jsem neměl tu potřebu, složení poskytovaných tarifů u podobných služeb jsem do té doby vůbec neřešil. Bylo pro mě nemilým překvapením, jak „kulišácky“ jsou jednotlivé balíčky poskládané. Zařazení určitých funkcí nebylo evidentně vůbec dle skutečných režijních nákladů, ale dle nejčastějších požadavků uživatelů. U většiny poskytovatelů jsem se skoro vešel do základního balíčku, ale vždy minimálně jedna funkce byla v druhé a někdy dokonce až třetí variantě. Tento názor může být samozřejmě vzhledem k různorodým potřebám uživatelů dost subjektivní, ale shodl jsem se na něm i s většinou ostatních živnostníků v mém okolí.

Zlepšujeme „kolo“

Další zásadní věcí pro mě byla možnost použití aplikace přímo z mobilního prohlížeče bez omezení funkcí, které jsou dostupné i na PC. Toto mi nebyl schopen poskytnout v zásadě nikdo. Někdy jsem prostě potřeboval vystavit fakturu přímo u klienta a v lepším případě jsem kvůli tomu musel vytahovat vlastní notebook nebo v tom horším požádat o zapůjčení.

Zkostnatělost uživatelského rozhraní a používání zastaralých technologií je také hojným jevem, ale to je už opravdu čistě subjektivní pocit způsobený profesní deformací.

Po delším osobním brainstormingu jsem začal uvažovat o vytvoření vlastní aplikace. Jeden můj kamarád, který provozuje také službu na tvorbu faktur, mi tehdy řekl, ať nevymýšlím kolo. Dle mého názoru a vlastně i obecně známých skutečností (nové technologie, trendy, postupy, atd.), se dá stále vymýšlet lepší a lepší kolo. Navíc mi stále chyběla vhodná variantu tarifu za rozumnou cenu a jelikož se k úpravě variant žádný z oslovených poskytovatelů neměl, potřeboval jsem FAKTURYON.

Vize

Od začátku jsem plánoval nastavit jeden tarif za symbolickou cenu, která by měla pokrýt provoz aplikace a vynahradit mi alespoň částečně čas, který jsem do tvorby této služby v průběhu bezesných nocí vložil a ještě vložím. Mojí vizí je, že pokud nebude na základě požadavků implementována služba třetí strany, která je zpoplatněná (např. SMS brána), tak nevznikne ani důvod pro další tarify nebo navyšování cen. Běžné funkce budou přibývat postupně do stávajícího tarifu a za stejnou cenu.

Budu rád, když Vám používání FAKTURYONU bude vyhovovat stejně jako mě a pokud ano, dejte mi o tom vědět hodnocením na FB nebo službu doporučte známému. Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *